12 Haziran 2015 Cuma

Max Factor Excess Intensity Eye Pencil


Herkese merhaba,

Bugünkü yazı Max Factor Excess Intensity siyah göz kalemi üzerine olucak.Fotoğrafta ismi görünmüyor biliyorum. Çünkü üstündeki yazı silindi.Bu kalem, markanın vaat ettiği gibi oldukça kalıcı hatta o kadar kalıcı ki çıkarması da baya zor. Rengi de simsiyah.

Hello everybody,

Today’s post is about Max Factor Excess Intensity black eye pencil. I know you can’t see the name of it at the photo below. But that’s because the writing on it got erased very easily. This eye pencil,as the brand promises, is very longlasting. It is so longlasting that it is hard to remove at the end of the day. 


 Şekilde gördüğünüz siyahlığı tek katta veriyor.

As you can see from the photo below,it gives it’s color at the first coat.


 Bu göz kaleminden oldukça memnun kaldım. Gün içinde akmıyor, bulaşmıyor. Hemencecik sabitleniyor. Gün içinde de o sabitlendiği şekliyle kalıyor. Bu kalem asansörlü bir kalem.  Yalnız tek taraflı çalışıyor. Yani ürünü döndürüp çıkarabiliyorsunuz ama geri sokamıyorsunuz. O yüzden dikkatli olunması gereken cinsten bir asansörlü göz kalemi bu. Ay ne uzun bir cümle oldu değil mi :D Eğer kalıcı bir göz kalemi arıyorsanız bu kaleme bir göz atmanızı tavsiye ederim.  Watsons,Gratis ve Rossmannlarda bulabilirsiniz.

 It is smudge proof. It stays all day exactly the way I applied it in the morning and the color doesn’t fade away. Another thing is that it is a mechanical eye pencil. But it works in one way. You can get the product out as much as you want . But you can’t get it back in. So you should be careful when you use it . You should get out as much as product as you need not more. If you are looking for a long lasting eye pencil, I recommend taking a look at this one.  You can buy it from Watsons,Gratis and Rossmann stores.


Sevgilerle,

With love,

Bloggercat

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder